O nas

Zespół Sanatoryjno – Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” mieści się w strefie A Uzdrowiska Goczałkowice Zdój w województwie śląskim. Będąc najwyższym budynkiem w okolicy wpisuje się w zielony krajobraz parku i pozwala na oglądanie pięknej panoramy wokół.

Bliskość Zalewu Goczałkowickiego oraz lasów pszczyńskich – sprzyja wędrówkom po rozległych trasach spacerowo – rowerowych. Zwiedzając okolicę można znaleźć jeszcze wiele zabytków architektury z okresu świetności Uzdrowiska, które od 1856 było licznie odwiedzane z uwagi na bogate złoża borowiny i solanki. Słynęło z leczenia chorób reumatycznych i kobiecych.

Obecnie Uzdrowisko intensywnie się rozwija i poszerza ofertę zabiegową dla kuracjuszy na rehabilitację i leczenie układu ruchu oraz chorób reumatycznych. Konsekwentna realizacja programów zdrowotnych i ścisła współpraca podmiotów medycznych z Gminą oraz duże nakłady finansowe na remonty i modernizację powodują ponowny wzrost atrakcyjności i zainteresowania naszym Uzdrowiskiem.MISJA SZPITALA: "SPRAWNOŚĆ POMIMO WIEKU I CHOROBY"

Personel Szpitala "Gwarek" dokłada wszelkich starań, aby pacjentów traktować z szacunkiem i godnością. Pracujemy z poświęceniem, dbamy o wysoką jakość naszych usług, służymy doświadczeniem, prowadzimy szeroką edukację, aby nasz Szpital stał się zapleczem dla chcących być sprawnymi, pomimo wieku i choroby.

WIZJA SZPITALA

Szpital "Gwarek" poprzez stosowanie nowoczesnych terapii usprawniania funkcjonalnego oraz wysoką kulturę udzielania świadczeń zdrowotnych, zaangażowanie personelu nakierowane na pacjenta, stanie się jednym z wiodących w województwie śląskim ośrodków leczenia szpitalnego, uzdrowiskowego i ambulatoryjnego.